جستجو

شروع به تایپ کردن آنچه می خواهید، کنید.

دسته‌بندی‌ها

مناطق

چند روش برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله ها در تهرانپارس

ادمین
تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله از طریق روش های متعددی انجام می گیرد.
روش های نوین از لحاظ تشخیص دقیق نشتی نسبت به روش های سنتی برتر می باشند.
با استفاده از تغییر رنگ دیوارها نیز می توان به نشتی لوله ها پی برد.
نشتی و ترکیدگی لوله یکی از مواردی است که امروزه باعث می‌شود افراد با مشکلات متعددی روبرو شوند که یکی از آن ها قبض‌های آب سنگینی است که برای آن ها صادر می‌شود

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله از روی علائم ظاهری
چند روش برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله ها
برای اینکه بتوانید به تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله خود پی ببرید چند نکته مهم را برای شما عنوان می‌کنیم که از طریق آن می‌توانید به سرعت به این موضوع پی ببرید.
اگر مبلغ قبض شما از اندازه معمولی خود فراتر رفت، متوجه این موضوع باشید که در قسمتی از منزل شما لوله‌ها دچار نشتی و ترکیدگی شده‌اند.
فشار آب اگر دچار افت ناگهانی شد از علائم نشتی و ترکیدگی لوله محسوب می‌شود.
شنیدن صدای چکه آب نیز می‌تواند برای شما به‌عنوان یک زنگ خطر برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله محسوب گردد.
از همه مهم‌تر نم‌زدگی در محیط خانه و احساس رطوبت در قسمت‌های مختلف آن به همراه چکه کردن آب از قسمت‌های مختلف از جمله دیوار و سقف می‌تواند از علائم وجود نشتی و ترکیدگی لوله محسوب شوند .
پس از مشاهده این علائم توصیه می‌کنیم به تشخیص این نوع ترکیدگی‌ها اقدام کنید که در قسمت‌های بعدی روش‌های مختلف تشخیص را برای شما عنوان خواهیم کرد.
روش های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله
چند روش برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله ها
برای اینکه بتوانید به تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله ی خود پی ببرید، می‌بایست روش‌های مختلفی را مورد امتحان و آزمون قرار دهید که در این بخش به معرفی کلی این روش‌ها خواهیم پرداخت.
یکی از این روش‌ها نوع خانگی است که افراد به تنهایی می‌توانند نشتی لوله کار شده در مکان‌های مختلف خانه و منزل خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.
به عنوان مثال با بررسی رنگ دیوارها و یا میزان نم و رطوبتی که در قسمتی که به نشتی و ترکیدگی لوله آن شک دارید می‌توانید به این موضوع پی ببرید.
باد کردن رنگ دیوار نیز می‌تواند از علایمی باشد که نشان دهنده‌ی نشتی و ترکیدگی لوله باشد.
از دیگر روش‌ها می‌توان به کنتور آب اشاره کرد که در بخش‌های بعدی به آن‌ها خواهیم پرداخت.
تغییر رنگ دیوارها از علائم تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله
همان طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم، یکی از روش های خانگی برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله توجه به رنگ دیوار می‌باشد.
به قسمتی که تشخیص می‌دهید لوله دچار نشتی شده است توجه کنید.
اگر رنگ این قسمت نسبت به دیوارهای دیگر دارای تغییر رنگ متمایل به قهوه ای شده باشد، مطمئن باشید که لوله تعبیه شده در آن دچار ترکیدگی شده و باید هر چه سریعتر به تعویض آن اقدام کنید.
از دیگر روش ها توجه به رنگ دیوار است اگر در قسمتی از دیوار رنگ باد کرده و بلند شده باشد این امر می‌تواند بیانگر نشتی و ترکیدگی لوله باشد که می بایست به آن نیز توجه کافی داشته باشید.
 
تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله توسط روش های نوین
چند روش برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله ها
تنها با استفاده از روش‌های نوین که در آن دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌شود، می‌توان به خوبی و به‌صورت کاملاً دقیق به محل نشتی لوله‌ها پی برد.
اما به این نکته نیز اشاره کنیم که انجام این نوع روش تنها از طریق افراد باتجربه امکان‌پذیر است و افرادی که از نحوه استفاده این وسایل تجربه کافی ندارند نمی‌توانند از طریق آن ها به تشخیص نشتی لوله‌های ساختمان‌ها پی ببرند.
دستگاه های مناسب برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله
این دستگاه‌ها با الگوریتم خاصی کار می کنند که از عهده هر کسی بر نمی آید و افراد حرفه ای و با تجربه می توانند از طریق آن به نشتی لوله مورد نظر پی ببرند.
با توجه به این موضوع می توان گفت که این دستگاه‌ها می‌توانند از طریق ثبت بازتاب امواج صوتی ارسالی می توانند به محل دقیق لوله های ترک خورده پی ببرند بدون اینکه نیازی به هیچگونه تخریب و ریخت و پاش در محل مورد نظر باشد.
با استفاده از این روش می توان مشکل ایجاد شده را به خوبی مرتفع کرد چرا که محل دقیق لوله ترک خورده به خوبی شناسایی شده است.
تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله در مکان های مختلف
جالب است بدانید که تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله در قسمت های مختلف منزل و یا مکان های مختلف، متفاوت است چرا که برخی از این ترکیدگی ها مربوط به لوله های آب گرم و سرد می‌باشد و کاملاً با یک دیگر متفاوت می باشند.
برخی دیگر از این ترکیدگی ها مربوط به لوله های فاضلاب و برخی نیز مربوط به لوله های شوفاژ می باشند.
البته در قسمت های مختلف نیز این امکان وجود دارد که لوله های تعبیه شده دچار نشتی شده باشند که می‌توان به موتورخانه، پشت بام و سقف اشاره کرد.


تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله و برطرف کردن مشکل ایجاد شده

با استفاده از روش‌های متنوعی که در بخش‌های مختلف این مقاله به آن ها اشاره کردیم شما می توانید به تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله ساختمان خود در مکان های مختلف از جمله آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب پی ببرید.
اگر این نشتی مربوط به شوفاژ و یا لوله فاضلاب است می توانید با شناسایی قسمت نشتی به برطرف کردن آن اقدام کنید.
پس از یافتن قسمت نشتی لوله می‌توانید اقدامات لازم جهت تعمیر و تعویض لوله ها را به انجام برسانید.
از طریق تماس با شرکت تاسیساتی مورد نظر که افراد باتجربه در آن مشغول به کار هستند می‌توانید تشخیص و تعویض لوله‌های خود را به خوبی به انجام رسانده بدون اینکه دچار زحمت و یا ریخت و پاش در ساختمانتان شوید.
# چند روش برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله ها در تهرانپارس
# نشتی لوله شوفاژ
# هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
# نشتی لوله کشی پکیج
# دستگاه تشخیص نم ساختمان
# تشخیص نشتی لوله شوفاژ
# قیمت دستگاه نشت یاب آب تصویری
# تشخیص ترکیدگی لوله تضمینی
# رفع نشتی لوله شوفاژ

تاسیسات یک _ لوگو

همچنین بنگرید به ← قالیشویی تضمینی در تهرانپارس